Qualified for Stage 2

Afghanistan

B-Boy

  1. Farhad

Albania

B-Boy

  1. Frank-One

Algeria

B-Boy

  1. Die

Belarus

Bhutan

B-Boys

  1. Wangchen
  2. D-soul

Bolivia

Bulgaria

Cambodia

B-Boy

  1. Krizzy

Canada

Chinese Taipei

Colombia

Cuba

B-Boys

  1. Menique
  2. Super Soniko
  3. Lolo
  4. 33

B-Girl

  1. Lissy

Cyprus

B-Boys

  1. Code-E
  2. KING
  3. Panas
  4. Bull
  5. Finx

B-Girls

  1. Ivy
  2. Frizzy

Czech Republic

B-Boy

  1. Oliver

Denmark

B-Boys

  1. Inti
  2. Yeno
  3. Farlot

Ecuador

El Salvador

B-Boy

  1. Nomil

Finland

Germany

Greece

B-Boys

  1. Trick
  2. G-Space
  3. Aris
  4. TwinGo
  5. Kicks

B-Girls

  1. Dimi
  2. Raf

Guatemala

Honduras

B-Boys

  1. Jasiel
  2. Moy LDC

Hong Kong

Hungary

India

Indonesia

B-Boys

  1. Casavaz
  2. Dimas
  3. Alwin
  4. Rocx
  5. DVD

B-Girl

  1. Bior

Iran

B-Boys

  1. Aimer
  2. SHINOGAMI

B-Girl

  1. Vpunk

Ireland

B-Boys

  1. RJ
  2. Gass

Israel

Japan

Kazakhstan

B-Boys

  1. Flash
  2. Po
  3. Atomic
  4. Mirkhan
  5. Alim

B-Girl

  1. Jade

Kyrgyzstan

B-Boy

B-Girls

  1. Altysha
  2. Mima

Latvia

B-Boy

B-Girl

  1. Anastasia

Lithuania

B-Boys

  1. Yori
  2. Blurry

Malaysia

Malta

B-Boys

  1. Migu
  2. Aberus

Moldova

B-Boy

  1. Daniel

Mongolia

Nepal

Netherlands

Nigeria

B-Boy

  1. Tj

Oman

Pakistan

B-Boys

  1. Lil Kee
  2. Walochee
  3. Myke
  4. Lazy

B-Girl

  1. Maloo

Palau

B-Boy

  1. Make Believe

Paraguay

B-Boy

  1. Zoom

Philippines

Poland

Romania

B-Boy

  1. Soso

Senegal

B-Boys

  1. BEUZ
  2. Chris

Singapore

Slovakia

B-Boy

  1. Majko

Slovenia

South Africa

B-Boys

  1. Ben
  2. Jordan
  3. Nas

B-Girl

  1. Flex Zee

South Korea

Sri Lanka

B-Boy

  1. TM

Switzerland

Syria

B-Boy

  1. Maro

Thailand

Tunisia

B-Boy

  1. Zulu Rema

United States

Venezuela

Vietnam

* if one of the qualified BBoys/BGirls declined his/her participation, the next ranking have been selected to move to Stage 2 of the qualification process for the 2018 Youth Olympic Games (YOG).